top of page

Ağaçlandırıyoruz!

Doğa ve İnsan

Sevgili Dostlar,
Sizlerin sayesinde giderek büyüyoruz. İlginize ve alâkanıza minnettar olduğumuzu bilmenizi isteriz. Doğayı, çevremizi, hayvanları, bitkileri koruma konusunda duyarlılığımızı ve hassasiyetimizi sürdürmeye devam ederken bunu sadece sözde olarak değil eylem halinde gerçekleştiriyoruz ve gerçekleştirmeye devam ederken sizlerle paylaşmak istiyoruz; sitemizden yaptığınız alışverişin belirli bir kısmını ve ayrıca kendi gelirimizin bir kısmını biriktiriyor ve Ege Orman Vakfına bağışlayarak ağaçlandırma projelerine destek veriyor, sayenizde bağış miktarının ileride artacağına can-ı gönülden inanıyoruz. 10 adet ürün satın almanız durumunda sizin adınıza fidan dikiyor ve Ege Orman Vakfından size dijital E-Kart yollanıyor.

Doğayı korumamız kendi yaşam alanlarımızı korumak demek. Doğa bize kucak açarken malesef değerini bilmeden onu katletmeye devam ediyoruz ve global anlamda geldiğimiz şu noktada, çeşitli bilim adamlarının öngörülerine ve verilere baktığımızda dünyanın ortalama 50 yıl kadar ömrü kaldığı söyleniyor. Doğayı korumamız, sevmemiz, insanlığın devamı ve gelişimini sürdürmekle birlikte daha çok kendi içsel değer yargılarımız doğrultusunda doğaya, yaşama, varoluşa kendimizi borçlu ve minnettar hissetmemizden dolayıdır.

Lao Tzu üstadın da söylediği gibi "En uzun yolculuklar bile, tek bir adımla başlar." Doğanın bizi şifalandırmasına izin verirken onu korumanın bizim görevimiz olduğunu düşünüyor ve bu bilinçle hareket etmek için çabalıyoruz ve çabalamaya devam edeceğiz.

Sevgiyle, Esenlikle....

bottom of page