Hakkımızda

Zenso Tütsü

Doğa'da her şeyin farklı titreşim ve enerjilere sahip olduğu, çağımızda inkar edilemez bir gerçek halini aldı. Uzun yüzyıllardır her kültürün kendine özgü kutsal alanlarında, evlerinde tütsüler çeşitli amaçlarla kullanılmıştır. Kokuların, canlılarda yarattığı psikolojik, zihinsel, ruhsal etkiler ve alanın enerjisinde değişimler uzun süredir araştırılmakta ve günden güne daha bu konu hakkında çok bilgi edinmekteyiz.
 

Geçmiş dönemden bu yana farklı kültürlerde kullanılan doğadan gelen şifalandırma ve arındırma sanatını devam ettirmek istiyoruz. Doğaya karşı ılımlı ve dengeli olmayı, aldığımızdan fazlasını geri verme prensibini göz önünde tutarak, doğanın kokusunun ve enerjisinin keyfine ortak olmanızı sağlamak en büyük motivasyonlarımızdan biri.

Satın aldığınız her siparişin %1'lik kısmı "Ege Orman Vakfı"'na bağış olarak gidiyor. Şimdiye kadar 150 fidanı geçtik ve bu sayı sayenizde artmaya devam ediyor.

 

Zenso Tütsü olarak, doğadan özenle seçtiğimiz ağaç, bitki, reçine, baharatları uyumlu şekilde bir araya getirip kaliteli "el yapımı" doğal tütsüler üretiyoruz.

Tütsülerimizin içerisinde sentetik yağ veya kimyasal kullanmadan doğal bileşenlerin kendisini kullanarak %100 doğal olarak üretiyoruz. Tütsülerimizin içinde kömür dahi hiç bir şekilde yanmayı destekleyecek, kimyasal bileşen bulunmuyor. 

Malesef piyasada satılan doğal diye satılan tütsülerin içerisinde daha kalıcı ve güzel koku yayması amacıyla DPG(Dipropilen Glikol), nitrojen oksit, güherçile(potasyum nitrat), sülfür oksit gibi sağlığa zararlı kimyasal maddeler bulunmaktadır. Bu gibi tütsüler sentetik kokular içermekte olup daha çok parfüme benzer yoğun koku salmaktadırlar. Bu tarz hiçbir kimyasalı tütsülerimiz içinde kullanmıyor ve bu tütsülerden kendi sağlığınız için kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

Her çeşit tütsümüz yakıldığı alanda ve sizde farklı enerjisel etkilere ve kokulara sahiptir ve detaylar için Tütsüler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Gün içerisinde çalışırken, kitap okurken, sevdiğiniz dostlarınızla sohbet ederken, yoga, meditasyon yaparken veya kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz her an doğal tütsüler ile doğanın enerjisini alana çekebilir ve kendinizi huzurlu, dingin hissedebileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz.

​Sevgiyle, şefkatle, özenle hazırlayıp sunduğumuz doğal tütsülerimizi paylaşarak doğanın mucizesine tanık olmak özümüze daha yakın olduğumuzu hissettiriyor.
 

Sevgiyle,

Tütsü.png
Dogal-logosu-vector-siyah.png
forest.png
growth.png