top of page

Hakkımızda

Zenso Tütsü

Yüzyıllardır her kültürün, kendine özgü kutsal alanlarında, evlerinde tütsüler çeşitli amaçlarla kullanılmıştır. Kokuların, canlılarda yarattığı psikolojik, zihinsel, ruhsal etkiler uzun süredir araştırılmakta ve günden güne bu konu hakkında daha çok bilgi edinmekteyiz.
 

Geçmişten bu güne farklı kültürlerde uygulanan şifalı bitkiler ile yapılan tütsü sanatını devam ettirmek, doğaya karşı ılımlı ve dengeli olmayı, aldığımızdan fazlasını geri verme prensibini göz önünde tutarak, doğa ananın nimetlerini paylaşmak istiyoruz.

Zenso Tütsü olarak, doğadan özenle seçtiğimiz ağaç, bitki, reçine, baharatları uyumlu şekilde bir araya getirerek el yapımı doğal tütsüler üretiyoruz.

Tütsülerimizin içerisinde sentetik yağ veya kimyasal kullanmadan doğal bileşenlerin kendisini kullanarak %100 doğal olarak üretiyoruz. Tütsülerimizin içinde kömür dahi hiç bir şekilde yanmayı destekleyecek, kimyasal bileşen bulunmuyor. 

Malesef piyasada organik/doğal diye ucuza satılan tütsülerin içerisinde daha kalıcı ve güzel koku yayması amacıyla DPG(Dipropilen Glikol), nitrojen oksit, güherçile(potasyum nitrat), sülfür oksit gibi sağlığa zararlı kimyasal maddeler bulunabiliyor. Bu gibi tütsüler sentetik kokular içermekte olup daha çok parfüme benzer yoğun koku salmaktadırlar. Bu tarz hiçbir kimyasalı tütsülerimiz içinde kullanmıyor ve bu tütsülerden kendi sağlığınız için kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.


Gün içerisinde çalışırken, kitap okurken, sevdiğiniz dostlarınızla sohbet ederken, yoga, meditasyon yaparken veya kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz her an doğal tütsüler ile doğanın enerjisini alana çekebilir ve kendinizi huzurlu, dingin hissedebileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz.

​Sevgiyle, şefkatle, özenle hazırlayıp sunduğumuz doğal tütsülerimizi paylaşarak doğanın mucizesine tanık olmak özümüze daha yakın olduğumuzu hissettiriyor.
 

Tütsü.png
Dogal-logosu-vector-siyah.png
forest.png
growth.png
bottom of page